IDE

ARKITEKTURE

TE REJAT

 • koka krevatit 5
  Llojet e kokave të krevateve

  Prev1 of 1Next 1 – Kokat e krevatit Bergere                         Për kokat e krevatit arkitektja është frymëzuar  nga...

  • October 17, 2013
  • 0
 • kurore halloween
  Një kurorë Hollowen-i për derën e shtëpise suaj

  Prev1 of 1Next Për të dekoruar derën e shtëpisë tuaj, lulet Physalis ( të quajtura ndryshe si lulet qershi dimërore apo fanari japonez) që kanë formën e kungullit, i...

  • October 11, 2013
  • 0
 • torte me fruta vjeshte
  TORTA IDEALE PËR VJESHTË

  Prev1 of 1Next Për 6 persona nevojiten: 1-      3 nektarina (ose pjeshka) 2-      një vesh rrush i bardhë 3-      një vesh rrush i zi 4-      100 gr gjalp të freskët...

  • October 11, 2013
  • 0
 • kunguj te pikturuar 2
  Është vjeshtë, dekoroni kungujt!

  Prev1 of 1Next Argëtohuni duke dekoruar kungujt e kungulleshat tuaja për ti dhënë gjallëri vjeshtës. Halloween apo jo, nëse një kungull do ta ruajmë pak më gjatë nuk është...

  • October 11, 2013
  • 0
 • ndricues me kungull
  Një kurorë të lehtë për Halloween

  Prev1 of 1Next Një kungull real i mbushur me qirinj lidhur me një shiriti të lehtë , i personalizuar. Një kurore e vogël ndriçuese, pse jo, e përshtatshme për ...

  • October 11, 2013
  • 0
 • panel fotosh halloween
  Një panel fotosh për Halloween-in

  Prev1 of 1Next Për të festuar Halloween-in, gëzoji të gjithë miqtë e tu që të marrin nga një foto me  këtë karakter fantastik të kungullit të pikturuar në panel. ...

  • October 11, 2013
  • 0
 • art me kunguj halloween
  Kungulli i gdhëndur me ndriçim

  Prev1 of 1Next Yjet, zemrat dhe pikat vizatohen tek kungujt për plotësimin e dëshirave të Halloween-it. Kungujt dhe kungulleshat janë dëshmitare të festës së Halloween-it. Referuar fotos, ato janë...

  • October 11, 2013
  • 0
 • Arredime_Kokteil_perime
  Kokteili i perimeve

  Prev1 of 1Next Përbërësit : -     4 domate -     1 katravec -     4 limona -     Pak kripë dhe selino -     ½ tufë nenexhik   Ata që janë më të...

  • October 10, 2013
  • 0
 • Arredime_Kokteil_aroma_orientale
  Kokteili – Aroma orientale

  Prev1 of 1Next Për të përgatitur këtë kokteil nevojiten : -     16 kumbulla të thara -     500 gr rrush -     16 kumbulla -     një majë shafrani Rrushi ideali për...

  • October 10, 2013
  • 0
 • Arredime_Kokteil_pikant
  Kokteil “pikant”

  Prev1 of 1Next Për të përgatitur këtë kokteil nevojiten: -     6 kivi -     6 mollë jeshile -     2 degë ravene -     Pluhur kanelle Për një version të...

  • October 10, 2013
  • 0